MOKYKLA-DARŽELIS

Titulinis
Vizija, misija
Bendruomenė
Administracija ir kontaktai
Mokytojai
Mokiniai
Ikimokyklinio ugdymo grupės

Ugdymas
Veiklos dokumentai
Neformalusis švietimas
Vasaros stovykla
Tvarkaraščiai
Pamokų laikas
Anglų kalba
Renginiai
Projektai
Įdomioji pamoka
Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimas
Mokyklos-darželio plačiojo įsivertinimo rezultatai
Pagalba mokiniui
Neformalusis vaikų švietimas „Smart kids“
Vaiko gerovės komisija
Specialiojo pedagogo paslaugos
Smėlio terapijos daugiafunkciškumas
Logopedo paslaugos
Kai vaikas dar nekalba
Naudingos nuorodos
Informacija
Maitinimo organizavimas
Mokykla be prievartos
Laisvos darbo vietos
Mokesčių tvarkos aprašas
Informacija apie darbo užmokestį
Tyrimas
Viešieji pirkimai
Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklės
Numatomų vykdyti prekių ir paslaugų pirkimų planai
Supaprastintų viešųjų pirkimų registracijos žurnalas
Skelbimas
Galerija
Fotogalerija
Nuorodos
Atsisiuntimai
MUS RASITE

__________

Įdomūs žaidimai

VAISIAI
Džiaugiamės mūsų mokiniais


STAŽUOTĖ DANIJOJE

STAŽUOTĖ DANIJOJE


2017 metais  kovo 13-17 dienomis Kavoliškio mokyklos-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sonata Stoškuvienė su rajono įstaigų vadovais lankėsi Danijos sostinėje Kopenhagoje ir dalyvavo mokymuose ,,Efektyvus mokinių tėvų įtraukimas į mokinių mokymąsi ir pagalbos mokantis teikimą Danijos mokyklose“. Rokiškio rajone įgyvendinamas ŠMPF finansuojamas ERASMUS+K1 projektas ,,Rokiškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų vadovų kompetencijų tobulinimas per Europos Šiaurės šalių švietimo naudingų praktikų pažinimą ir pritaikymą“.


Vadovai lankėsi Hǿje-Taastrup, Christianshavns, Ørestad gimnazijose ir VUC Lyngby švietimo centre. Vyko susitikimas su „Skole og Forældre“ ( Tėvų asociacija ). Susipažino su Danijos švietimo sistema, mokyklų valdymo struktūra, tėvų dalyvavimu mokyklos valdyme, pamokos struktūra.


Danijoje nuo pat ikimokyklinio amžiaus tėvai ir pedagogai skatina vaikų savarankiškumą, atsakingumą už savo veiksmus. Didesnis dėmesys telkiamas ugdant mokinių bendrąsias, nei akademines kompetencijas. Pamokose pastebimi puikiai įvaldyti bendradarbiavimo metodai, didelis dėmesys skiriamas kūrybiškumo ugdymui.


Dėkojame projekto koordinatorei Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus Vyr. specialistei Ritai Gagiškienei, už  galimybę susipažinti su Danijos švietimo sistema.


RAŠINIO KONKURSAS

RAŠINIO KONKURSAS „LAIŠKAS LIETUVIŲ KALBAI“


 


Juozo Keliuočio viešoji biblioteka dėkoja visiems, dalyvavusiems rašinio konkurse „Laiškas lietuvių kalbai“ ir kovo 10 d. 15.30 val. sukvietė nugalėtojus ir laureatus į biblioteką. Tarp nugalėtojų ir Kavoliškio mokyklos-darželio pradinukai: I vietos laimėtoja – Aneta  Soltanaitė, II vietos nugalėtojas – Svajūnas Šeputis, III vietos nugalėtoja – Gustė Žemaitytė. Austėja Jančiauskaitė Lietuvai sukūrė puikų eilėraštį, Deimantė Kuprinskaitė apdovanota už gražų ir tvarkingą raštą. Sveikiname laimėtojus ir džiaugiamės jų sėkme.


 


Straipsnis „Gimtojo Rokiškio“ internetiniame puslapyje:


https://www.grokiskis.lt/langas/apdovanos-2

VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ

 „VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ“


 


Iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau aštuntus metus kviečia ugdymo įstaigas nepritarti patyčioms ir jas stabdyti kartu!


Kavoliškio mokykloje-darželyje per mokslo metus vykdomos prevencinės programos „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“, bei „Antras žingsnis“. Nuolat vyksta diskusijos, pokalbiai, žaidimai. Norėdami parodyti tvirtą nepritarimą patyčioms, prisijungėme ir prie „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Veiklomis norima akcentuoti draugystę ir draugišką elgesį.


Pradinių klasių mokiniai stebėjo Niko Vujičičiaus filmą „Patyčios turi liautis“. Vaikai diskutavo ir rašė rašinėlius, kaip jie supranta, kas yra „kietas žmogus“. Klausėsi skaitomos pasakos „Švelniukai“, apie laimingus, gerus žmones ir piktą raganą, sugebėjusią gerumą pakeisti šiurkštumu. Aišku, pasakoje viskas baigiasi gerai. Vaikai taip pat panoro šiurkštumą, pyktį pakeisti gerumu, švelnumu. Tad visi pasidarė po švelniuką, kurį su palinkėjimais padovanojo savo draugui. Žaidė žaidimą „Pažinkime geriau vienas kitą“.


Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai kalbėjosi apie pajuokavimą. Kaip sužinoti, kada pajuokavimas tampa patyčiomis, o kada galime kartu pasijuokti. Juoktis ir juokauti, visada smagu, kai tai tinka visiems ir nei vieno neskaudina. Vaikai įsikūnijo į klounus ir bandė prajuokinti savo draugus. Šią smagią veiklą pratęsė piešdami linksmą draugo šaržą ant permatomos lentelės. Vėliau vaikai lipdė iš modelino medalį savo geriausiam draugui. „Ryto ratą“ vaikai pradėdavo su smagiu draugo nugarytės masažu. Kiekvienas vaikas piešė draugui piešinį. Sveikindamiesi su draugu, siųsdami draugystės obuolį, linkėjome gražios dienos, sakė komplimentą. Savaitės pabaigoje kepė „Draugystės“ pyragą ir vaišinosi. Vaikai veiklas apibendrino gamindami „Gerų žodžių, darbų medžius“.   Nepritarkime patyčioms ir jas stabdyti kartu! Visiems juk reikia meilės, dėmesio, ir švelnumo...


http://bepatyciu.lt/media/filer_public/9c/c5/9cc5efe7-2eb4-47b7-b9d3-e925b3b51de4/fb_virselis.jpg


ATMINTINĖS MOKINIŲ TĖVAMS/GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS


http://bepatyciu.lt/media/filer_public/73/c7/73c7e3e0-2199-4baf-805f-9cb16a210593/informacinis_tekstas_-_tevams.pdf


 


http://bepatyciu.lt/media/filer_public/ec/89/ec891030-7b89-4b25-8a3f-8b492b85e926/informacinis_tekstas_-_pedagogams.pdf


 


Rekomendacijas galite rasti Švietimo ir mokslo ministerijos tinklapyje, skiltyje „Švietimas“ / Patyčių ir smurto prevencija 


http://www.smm.lt/uploads/documents/svietimas/%C4%AESAKYMAS%20d%C4%97l%20rekomendacij%C5%B3%2003%2014%281%29.pdf


TAI TIKRAI ĮDOMU

TAI TIKRAI ĮDOMU...


 


Ketvirtokų klasėje lankėsi elektrikas Petras Mažylis. Įdomiosios pamokos tikslas – sužinoti, kaip elektra atkeliauja į mūsų namus, supažinti su elektriko darbu, įrankiais, prietaisais. Elektrikas,  pademonstravęs savo įrankius, papasakojo apie elektriko profesiją. Kartu atliko praktinę užduotį:  išmoko sujungti elektros grandinę taip, kad užsidegtų lemputė ir išsiaiškino, kokios medžiagos yra laidininkai, o kokios izoliatoriai. Svečias mokė vaikus saugiai elgtis su elektros prietaisais, aiškino, ką reikia daryti kilus gaisrui.


PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA


 


Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Pasaulinės Žemės dienos metu kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai, pavyzdžiui, šiukšlių rūšiavimas. Perdirbant surūšiuotas šiukšles, galima sumažinti užterštumą. Naudojant šiuos išteklius, mažiau teršiamas oras, ar didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose. Būkime vieningi, dėl mūsų planetos.


Kavoliškio mokyklos-darželio Pasaulinę Žemės dieną paminėjo, prisimindami globalines problemas, rūšiavimo taisykles ir ženklus. Vaikai kartu su pedagogais diskutavo, ką reikėtų žmogui keisti, kad Žemėje būtų maloniau ir sveikiau gyventi. Vaikai kūrė plakatus „Aš rūšiuoju", norėdami paskatinti kitus, jog rūšiuotų ir saugotų mūsų planetą Žemę. Kartu susirinkę, papuošėme kiemą gėlės žiedais, stilizuotais Žemės atvaizdais.


Būkime vieningi, dėl mūsų planetos.


ŽAIDIMAS „KELIONĖ PO LIETUVĄ“

ROKIŠKIO R. PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ


VIKTORINA – ŽAIDIMAS „KELIONĖ PO LIETUVĄ“


 


Kavoliškio mokykloje-darželyje vyko Rokiškio r. priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorina – žaidimas „Kelionė po Lietuvą“. Smagiai paminėti 27-ąjį Lietuvos valstybės atkūrimo gimtadienį susirinko penkios komandos: Kamajų Antano Strazdo gimnazijos Kamajų ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Nykštukų“ grupė; Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos; Pandėlio universalaus daugiafunkcinio centro; Pandėlio pradinės mokyklos Kazliškio ikimokyklinio ugdymo skyriaus ir Kavoliškio mokyklos-darželio „Saulės zuikučiai“ priešmokyklinukai. Renginio organizatorės Kavoliškio mokyklos-darželio direktorės pavaduotoja Sonata Stoškuvienė ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Birutė Šlikienė dalyviams padovanojo kelionės bilietus, kartu aptarė kelionės maršrutą. Kiekviena komanda gavo po maršruto atkarpą, kurioje vairavo pagrindinį garvežį. Vaikai traukiniu „keliavo“ po didžiausius Lietuvos miestus. Išvykę iš Rokiškio, aplankė Vilnių, Druskininkus, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį. Kiekvienoje stotelėje vaikų laukė smagios užduotys. Išvykdami iš Rokiškio dalyviai klausėsi Kavoliškio mokyklos-darželio  priešmokyklinukų dainos, bei kartu šoko lietuvišką šokį „Bitute, pilkoji“. Nuvykus į Vilnių atliko užduotis „Smart“ lentoje: prisiminę Lietuvos valstybės simbolius, papuošė namų stogus lietuviškomis vėliavomis. Druskininkuose aplankė SPA centrą, mankštinosi, mokėsi masažo pratimų. Kaune klausėsi pasakos, atliko rūšiavimo ir skaičiavimo užduotį. Klaipėdoje laukė užduotis, kurioje vaikai sprendė rebusą, išskyrė žodžių pirmąsias raides. Panevėžio mieste aplankė žaidimų kambarį ir rungtyniavo estafetėje, kurioje reikėjo prilipinti atitinkamos spalvos kamuoliuką ir suformuoti Trispalvę. Grįžę į Rokiškį dalyviai savo žemėlapiuose pažymėjo kelionės maršrutą, prisiminė, kas buvo įdomiausia, bei  kartu sudainavo bendrą dainą. Komandoms buvo įteiktos Rokiškio rajono švietimo centro padėkos ir atminimo dovanėlės, bei saldumynai. Renginio pabaigoje visus dalyvius pakvietėme sudalyvauti akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“, skirtoje Kovo 11-ąjai – Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Dėkojame dalyviams. Smagu buvo visiems pabūti kartu.


 


Straipsniai:


„Gimtojo Rokiškio“ internetiniame puslapyje:


https://www.grokiskis.lt/bendruomeniu-vartai/zaisdami-vaikai-keliavo-po-lietuva


 


„Rokiškio Sirenos“ internetiniame puslapyje:


http://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/svietimas/kavolikio-mokykloje-darelyje-vyko-rokikio-r-priemokyklinio-amiaus-vaik-viktorina-aidimas-kelion-po-lietuv


KAZIUKO MUGĖ

KAZIUKO MUGĖ


 


Kaziuko mugė – kasmetinė Lietuvoje rengiama folkloro mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Mugė dažniausiai rengiama artimiausią sekmadienį iki Šv. Kazimiero dienos. Kavoliškio mokykloje-darželyje Kaziuko mugė šurmuliavo pirmadienį. Kaziuko kviesliai, Karolis ir Ugnė, iškilmingai visus sukvietė į mugę. Vaikai nekantraudami laukė, kol prasidės šventė, kol galės prekiauti ir pirkti kartu su šeima pagamintus gaminius. Buvo galima įsigyti saldumynų ir įvairiausių gardumynų. Vaikai prekiavo dirbiniais iš molio, popieriaus, antrinių žaliavų. Kai prekiauti pabodo, išbandė rankos miklumą, vikrumą ir taiklumą. Smagi dienelė, kupina šurmulio. Beliko suskaičiuoti pelną ir išlaidas, pasidžiaugti pirkiniais, pasidalinti įspūdžiais.


UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS

UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS


 


Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms iki Velykų.


Kavoliškio mokyklos-darželio vaikai ir pedagogai prisijungė prie Kavoliškio bendruomenės organizuojamos Užgavėnių šventės. Dalyviai vijo žiemą linksmoje ir triukšmingoje eisenoje, pranešdami Kavoliškio bendruomenei apie pavasario pradžią. Po linksmų žaidimų ir šokių, rungtyniavo ridindami rąstus, galynėjosi traukdami virvę. Po Lašininio ir Kanapinio kovos, dalyviai susibūrė prie laužo, kur stebėjome kaip kartu su More sudegė ir užrašyti blogi darbai bei įpročiai. Paragavę blynų, vaikai jodinėjo ant linksmų ponių, džiaugėsi šventiška nuotaika.


ŽAIDŽIAME IR MOKOMĖS TAISIKLINGAI VALYTIS DANTIS

ŽAIDŽIAME IR MOKOMĖS TAISIKLINGAI VALYTIS DANTIS


 


 „Saulės zuikučių“ grupės vaikai kartu su sveikatos priežiūros specialiste Valentina Mickiene žaisdami mokėsi burnos higienos įgūdžių. Vienas iš tokių žaidimų ,,Linksmas dantukas ir liūdnas dantukas“. Vaikai aiškinosi, kada dantukai nuliūsta, o kada jie sveiki ir linksmi? Sveikatos priežiūros specialistė demonstruodama krokodilo dantų muliažą, supažindino vaikus su pagrindinėmis dantų valymo taisyklėmis, klausinėjo kiek kartų per dieną jie valosi dantis, ar dantukams yra išeiginių, kiek dantų pastos dedama ant šepetėlio ir kt. Vaikai patys valėsi dantukus, o paskui su dantų apnašas nudažančiomis medžiagomis tikrinosi ar teisingai išvalyti dantukai. Išskalavus burną, jei dantukai švarūs, jie būna balti, senos dantų apnašos nusidažo melsva, o naujos (vienos dienos) rausva spalva. Tuomet vaikas pamato, kur dar reikia pasidarbuoti su dantų šepetuku. Dėkojame sveikatos priežiūros specialistei Valentinai Mickienei už įdomią ir naudingą pamoką.


SVEIKATIADA

SVEIKATIADA


 


Kavoliškio mokyklos-darželio komanda dalyvavo rajono pradinių klasių mokinių sveikatiadoje. Šio renginio tikslas – formuoti  sveikos gyvensenos įgūdžius gerinant fizinę ir psichinę sveikatą, propaguoti įvairią aktyvią veiklą. Komandos keliavo po stoteles, kuriose laukė įvairios užduotys: krepšinio kamuolio metimas į krepšį, šuoliukai per šokdynę, smiginis, kamuoliuko varymas su ledo ritulio lazda, baliono mušinėjimas su rakete, kryžiažodis, kamuoliuko iš žirnių gaminimas, šuoliukai su krepšinio kamuoliu. Vaikai aktyviai dalyvavo, labai stengėsi. Grįžo šauniai pasportavę ir su puikia nuotaika!


Dėmesio
Dėkingi
Draugai

Draugiškas internetas
Žemėlapis

______

ir iš arčiau
Kalendorius
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.