MOKYKLA-DARŽELIS

Titulinis
Vizija, misija
Bendruomenė
Administracija ir kontaktai
Mokytojai
Mokiniai
Ikimokyklinio ugdymo grupės

Ugdymas
Veiklos dokumentai
Neformalusis švietimas
Vasaros stovykla
Tvarkaraščiai
Pamokų laikas
Anglų kalba
Renginiai
Projektai
Įdomioji pamoka
Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimas
Mokyklos-darželio plačiojo įsivertinimo rezultatai
Pagalba mokiniui
Neformalusis vaikų švietimas „Smart kids“
Vaiko gerovės komisija
Specialiojo pedagogo paslaugos
Smėlio terapijos daugiafunkciškumas
Logopedo paslaugos
Kai vaikas dar nekalba
Naudingos nuorodos
Informacija
Maitinimo organizavimas
Mokykla be prievartos
Laisvos darbo vietos
Mokesčių tvarkos aprašas
Informacija apie darbo užmokestį
Tyrimas
Viešieji pirkimai
Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklės
Numatomų vykdyti prekių ir paslaugų pirkimų planai
Supaprastintų viešųjų pirkimų registracijos žurnalas
Skelbimas
Galerija
Fotogalerija
Nuorodos
Atsisiuntimai
MUS RASITE

__________

Įdomūs žaidimai

VAISIAI
Stovykla „Jaunieji Robinzonai – 10“

Stovykla  „Jaunieji Robinzonai – 10“


     Stovykla „Jaunieji Robinzonai – 10“ veikė  2017.06.05 – 2017.06.09 . Stovyklą lankė 29 vaikai, dirbo 4 mokytojos.    Pirmąją dieną dėl blogų oro sąlygų negalėjome keliauti prie Moškėnų piliakalnio, tačiau žygio neatsisakėme, tik jį sutrumpinome.  Keliavome po Kavoliškio apylinkes, užsukome pažiūrėti Karolio Folkaus šeimos  auginamų naminių paukščių. Karolis noriai pasakojo apie savo augintinius, kurių kiekvienas turi savo vardą. Pasivaikščioję ėjome į sporto salę, kur mažieji Robinzonai išbandė savo ištvermę, vikrumą judriose estafetėse, žaisdami kvadratą. Diena prabėgo greitai ir smagiai. Pabaigoje pasistiprinome pica, atsigaivinome ledais. 


      Antrąją dieną vykome į Rokiškio krašto muziejų, kur vaikai dalyvavo edukacinėse programose „Kai atgyja žalvaris“ ir „Vilkas, ožka ir ožiukai“.  Vaikai turėjo galimybę susipažinti su Žalvario amžiaus istorija, patys pasigaminti žalvarinius smeigtukus. Klausėsi pasakos „Vilkas, ožka ir ožiukai“, o po to turėjo galimybę šią pasaką suvaidinti su lėlėmis. Smagiai laiką leidome ir prie Rokiškio ežero. Vyko kvadrato varžybos tarp mergaičių ir berniukų komandų.


       Trečiąją dieną keliavome po Rokiškio rajoną. Apžiūrėjome didžiausią riedulį mūsų rajone – Ožakmenį, ieškojome žeminių Miliūnų miške.  Nuvykome į Ilzenbergo dvarą, apžiūrėjome  apylinkes, grožėjomės gamta. Ragavome Ilzenbergo dvaro biodinaminiame ūkyje gaminamos produkcijos.


        Ketvirtą dieną vykome į Vilnių. Aplankėme Valdovų rūmus, kur daugiau sužinojome apie Lietuvos istoriją, jos valdovus, praeitį. Pasivaikščiojome siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėjome gražiais vaizdais. Senamiestyje aplankėme Iliuzijų muziejų, ieškojome išėjimo iš veidrodžių labirinto, šokome disko kambaryje, apžiūrėjome virtuvės ir vonios kambarius aukštyn kojomis ir t.t. Kelionės pabaigoje žiūrėjome 3D filmą „Stebuklų šalyje“.


         Penktąją dieną stovyklautojai dalyvavo renginyje „Mano saugi vasara" . Vyko protų mūšis – viktorina. Vaikai komandomis atliko užduotis Smart lentoje. Stovyklautojai rungtyniavo žaidime „Ar moku saugiai naudotis internetu?“ ,  kūrė plakatą „Mano asmeninė Facebook paskyra“. Vyko kūrybinė veikla „Dėlionė“. Stovyklautojai dėliojo dėlionę - plakatą. Vaikai užrašė „Mano šeimos naudojimosi kompiuteriu susitarimus”, kūrė naudojimosi kompiuteriu taisykles, pasižadėjimus. Ausinukais buvo apdovanoti šauniausieji komandos nariai, kuriuos išrinko patys vaikai. Visi dalyviai apdovanoti kuprinėmis ir padėkomis. Po renginio žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo linksmosiose estafetėse. Pabaigoje pasivaišinome pyragu ir išsiskirstėme linkėdami vieni kitiems gražios ir saugios vasaros.


Parengė:


Pradinių klasių mokytojos: Birutė Ramelienė ir Žydrūnė Jasinevičiūė

Dramos būrelis

Dramos būrelis „Dryžuota kojinė“


 


Vaikams labai patinka žiūrėti  teatro vaidinimus ir patiems aktyviai juose dalyvauti. Todėl jau antri metai iš eilės mūsų mokykloje-darželyje veikė dramos būrelis „Dryžuota kojinė“. Šiais metais būrelį lankė 16 pradinių klasių mokinių. Vaikai labai aktyviai įsijungė į būrelio veiklą. Jie patys tapo režisieriais: improvizavo pasakas, nuotykius, kūrė įvairius epizodus, žaidė žaidimus su vaidybiniais elementais.


Šiais metais būrelio nariai sukūrė miuziklą „Senosios gatvės istorijos“, pagal mokytojo Sigito Rimšos sukurtą muziką. Vaikai lavino dainavimo įgūdžius, patys galvojo judesius pagal muziką, kūrė kaukes.


Paskutinę mokslo metų dieną būrelio vaikučiai savo spektaklį parodė draugams. Smagu buvo žiūrėti kaip spindi jų akys, kaip jie stengiasi dainuodami perteikti nuotaiką. Mažieji aktoriai  sulaikė daug aplodismentų, be to,  jų  laukė ir saldus prizas.


Būrelio „Dryžuota kojinė“ vadovė Birutė Ramelienė


Kelionė į Kauną

TĖVŲ INICIATYVA: SUORGANIZUOTA EKSKURSIJA Į KAUNO „CURIOSITY“ IR ZOOLOGIJOS SODĄ


 


Birželio 10 dieną tėvų iniciatyva suorganizuota ekskursija į Kauną.


Vaikai kartu su tėvais pasidžiaugę fontanu, važiavo apžvalgos ratu traukinuku po prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“.


 Tik įžengus pro „Megos“ pagrindinio įėjimo duris, dėmesį iš karto patraukia jūrinis akvariumas. Tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Pabaltijo šalyse! Lietuvos rekordų knygoje šis akvariumas pripažintas aukščiausiu akvariumu Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką. Akvariumas yra 10 m aukščio ir 4 m pločio, jo ilgis 11 m, vandens talpa – 170 tūkst. litrų. „Mega“ akvariume gyvena daugiau nei 30 skirtingų tropinių žuvų rūšių, kilusių iš Atlanto, Indijos ir Ramiojo vandenynų, Raudonosios, Viduržemio, Karibų jūrų. Akvariume įrengti koralai atvežti iš Pietų Afrikos Respublikos. Jame gyvena ir šeši Karibų jūros rykliai, užaugantys iki 2 m ilgio.


Apžiūrėję akvariumą patraukė į „CurioCity“ - didžiausią Lietuvoje laisvalaikio ir pramogų centrą.  Net 1500 kv. m. ploto, vaikų edukacinis pramogų centras skirtas kokybiškam šeimos laisvalaikiui, kur nuostaba apima ne tik vaikus, bet ir jų tėvus! Skrydis erdvėlaiviu į Marsą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija, kulinarinių užsiėmimų klasė  ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, išmokti, pajausti!


Išbandę edukacines erdves, vaikai pietavo kavinėse, o vėliau vyko į Kauno zoologijos sodą. Lietuvos zoologijos sodo misija - supažindinti visuomenę su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, su nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais, skatinti sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą, ugdyti emocinius ryšius su gyvūnais, bendradarbiauti su švietimo institucijomis.


Smagiai pakeliavę, vaikai grįžo su dainomis ir puikia nuotaika. Dėkojame Eimanto Kublicko mamai už ekskursijos organizavimą, taip pat dėkojame Gabrieliaus, Karolinos, Džestinos, Adelės ir Sauliaus šeimoms už bendradarbiavimą.


Robinzonai 10

SAUGUS INTERNETE IR VASARĄ!


 


Penktąja stovyklos „Robinzonai-10“ stovyklautojai dalyvavo renginyje „Mano saugi vasara" . Vyko protų mūšis – viktorina. Vaikai komandomis atliko užduotis Smart lentoje. Stovyklautojai rungtyniavo žaidime „Ar moku saugiai naudotis internetu?“ Vėliau mokiniai kūrė plakatą „Mano asmeninė Facebook paskyra“. Vaikų buvo paprašyta pateikti asmeninė informaciją, o vėliau iškabinti ant mokyklos-darželio sienos. Buvo diskutuojama apie tai, ar galima viešai skelbti informaciją apie save. Kokia grėsmė gali kilti. Moralas, kad turime galvoti, ką apie save skelbiame internete, nes pateikiama informacija vieša! Vyko kūrybinė veikla „Dėlionė“. Stovyklautojai dėliojo dėlionę - plakatą. Vaikai užrašė „Mano šeimos naudojimosi kompiuteriu susitarimus”. Mokiniai kūrė naudojimosi kompiuteriu taisykles, pasižadėjimus. Ausinukais buvo apdovanoti šauniausieji komandos nariai, kuriuos išrinko patys vaikai. Visi dalyviai apdovanoti kuprinėmis ir padėkomis.


KAVOLIŠKIO 220-OJO JUBILIEJAUS ŠVENTĖJE

KAVOLIŠKIO 220-OJO JUBILIEJAUS ŠVENTĖJE


 


Birželio 2 ir 3 dienomis Kavoliškis šurmuliavo ir šventė 220-ąjį jubiliejų. Pirmąją dieną vyko sportinės varžybos, o antrąją – vyko šventiniai renginiai.  Prie grafo Zigmunto Leopoldo Petro Komorovskio koplytstulpio kartu su dekanu Eimantu Noviku kavoliškėnai sukalbėjo bendrą maldą. Apie jubiliejų gyvenvietės žmonėms primins ir didžiulis akmuo su paminkline lenta „Kavoliškiui – 220“ bei ąžuoliukų alėja parke. Kavoliškio mokyklos-darželio vaikai džiugino gražiais muzikiniais pasirodymais. Kavoliškio kaimo bendruomenei įteikta padėka už bendradarbiavimą. Gražią šventę vainikavo koncertas prie laužo ir fejerverkai.


Sodyboje

TĖVŲ INICIATYVA: EKSKURSIJA Į ŠEIMOS SODYBĄ


 


Gavę priešmokyklinuko Nojaus Garškos mamos kvietimą, „Saulės zuikučių“ grupės vaikai su pedagogėgėmis ir tėveliais išvyko į Zybolių kaime esančią sodybą. Išvykos tikslas: kartu pažaisti, pabendrauti, praleisti laiką gryname ore, netradicinėje aplinkoje. Turėjome tikslą: stebėti ir danielius. Gaila, kad gyvūnai vaikų būrio išsigandę, arčiau nepriėjo. Galėjome stebėti tik tolumoje besiganančius. Keletą vaikų danielius stebėjo su žiūronais. Po smagių žaidimų, vaikai pietavo gryname ore: ant laužo keptos dešrelės buvo labai gardžios.


Dėkojame Nojaus Garškos šeimai už kvietimą ir Kevin Klikavičiaus, Smiltės Kriūnaitės, Simo Žindulio šeimoms ir auklėtojos padėjėjai Editai Vingelienei už pavėžėjimą.Vaikų diena

VAIKŲ GYNIMO DIENA


 


Audringomis emocijomis, juoku, eksperimentais ir naujais atradimais, dainomis ir šokiais šurmuliavo tarptautinė vaikų gynimo diena Kavoliškio mokykloje-darželyje. Birželio 1-oji – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Vaikus linksmino mėgstami personažai – pimpačkiukai, kurie dainavo, šoko ir kartu su visais žaidė žaidimus. Iš po debesų išlindus saulutei, visi šventės dalyviai buvo pakviesti į Pimpačkiukų salą.


Gryname ore vyko edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „Ugnikalnių lavos išsiveržimas“, „Burbulų kalnai“, „Taškiaus pieva“, bei buvo piešiamas kolektyvinis darbas „Vaikystė“. Vaikai komandomis, kartu su auklėtojomis, mokytojomis atliko eksperimentus, stebėjo bandymus, mokėsi dirbti kartu, bei kurti kolektyvinį darbą.


Bet tai ne vienintelė naujiena – šiandien sveikinome ir naująją direktorę Dainorą Mineikienę. Direktorė nuo pirmos dienos aktyviai įsijungė į šventės organizavimą ir jos dėka buvo pakviesta viešnia, Birutė Dapkienė su augintiniai poniais. Vaikai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti mažuosius ponius, bet ir juos pavedžioti, pamaitinti žole ir pajodinėti. Šventės metu vaikai pūtė burbulus, žaidė su spalvingu parašiutu, suposi sūpynėse, žaidė judriuosius žaidimus. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais, šventės dalyviai skanavo pyragą.


Smagu buvo pašėlti drauge, pasidžiaugti nerūpestinga vaikyste. Šventės dalyviai prisisėmė gerų emocijų visai vasarai.


Išleistuvės

KETVIRTOKŲ IR PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS


 


Gegužės 29 d. Kavoliškio mokykloje-darželyje nuskambėjo paskutinis skambutis ketvirtokams. Mokytoja Birutė Ramelienė vedė paskutinę pamoką, prisiminė kartu praleistus metus. Į klasę sugužėjęs pirmokų pulkelis varpelio skambesiu pakvietė ketvirtokus į šventę. Gražius žodžius, palinkėjimus, daineles ketvirtokams skyrė trečiokai ir dainavimo būrelio vaikučiai. Atsisveikinimo žodį vaikams tarė tėveliai ir pirmoji mokytoja. Išeidami ketvirtokai trečiokams paliko testamentą, mokyklos teritorijoje pasodino du medelius. Nepamiršti buvo ir būsimieji pirmokėliai. Juos sveikino priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sonata Stoškuvienė, būsimoji mokytoja Birutė Ramelienė. Šventės pabaigoje geriausiems mokinukams buvo įteiktos padėkos. Po to visi vaišinosi saldžia dovana - tortu.


KELIONĖ Į „TARTU ERAKOOL“ MOKYKLĄ ESTIJOJE

KELIONĖ Į „TARTU ERAKOOL“ MOKYKLĄ ESTIJOJE


 


Gegužės 25-26 d. anglų kalbos mokytoja Ala Krasauskienė dalyvavo „iKlasės“ organizuojamoje kvalifikacijos tobulinimo kelionėje. Aplankė „Tartu Erakool“ – mokyklą, puikiai taikančią mobiliąsias technologijas. Kiekvienas mokinys šioje mokykloje turi savo planšetę „iPad“, kaip mokymosi priemonę. Tai mokykla, kur technologijų taikymas nėra vien skambus žodis. Pedagogė susipažino apie mokinių tėvų įsitraukimą į ugdymo procesą Estijos mokyklose. Savo kelionės įspūdžiais ir naujovėmis pedagogė dalinsis su savo kolegėmis.


Policijoje

VAIKŲ SVAJONĖ, APLANKYTI POLICIJOS KOMISARIATĄ, IŠSIPILDĖ


 


Idėja, aplankyti policijos komisariatą, kilo vaikams. Ypač berniukams labai smalsu iš arčiau žvilgterėti, kaip įsikūrę policijos pareigūnai, kokius ginklus naudoja savo darbe, kokiu transportu vyksta į įvykio vietas. Vaikai uždavė daugybę klausimų, į kuriuos maloniai atsakė vyr. specialistė. Pakvietė pažiūrėti, netgi sporto salę, kur treniruojasi policijos pareigūnai. Pareigūnė papasakojo apie saugos priemones ir taisykles važinėjant dviračiu ir keliaujant pėsčiomis. Vaikai grįžę į darželį, savo įspūdžius perteikė meninėmis priemonėmis.


Dėkojame Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono PK Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio vyr. specialistei Enrikai Pavilionienei už įdomią ekskursiją.


ŠVENČIAME IR SPORTUOJAME KARTU SU ŠEIMOMIS

ŠVENČIAME IR SPORTUOJAME KARTU SU ŠEIMOMIS


 


Kavoliškio mokykloje-darželyje (Rokiškio rajonas) džiaugiamės glaudžiu bendradarbiavimu su vaikų šeimomis. Šeima ir mokykla-darželis yra kartu atsakingi už vaiko gerovę, nes abu daro didelį poveikį vaiko raidai. Tai du vaiko gyvenimą formuojantys pasauliai, dvi socialinės aplinkos, kurių tarpusavio santykis labai svarbus. Mokyklą-darželį ir šeimą jungia tas pats objektas – vaikas. Kartu veikdami galime vaikams sudaryti sąlygas augti, ugdytis, mokytis.


Gegužės 18 dieną, dėkodami vaikų tėvams ir globėjams surengėme šventę: mini koncertą ir linksmąsias estafečių varžybas. Koncerto pradžioje aktyviausiems tėvams buvo įteiktos padėkos už bendradarbiavimą, idėjas atnaujinant aplinkas. Vaikai šoko, dainavo, grojo ir teikė savo pačių rankomis pagamintas gėles iš popieriaus.


Antroje dalyje pakvietėme susibūriuoti į mišrias komandas: vaikai, tėveliai, mamos, močiutės ir broliai bei sesės. Dalyviai rideno kamuolį su žolės riedulio lazda, teko išbandyti milžino pėdas, mėtyti į netradicinį taikinį. Visi kartu prabėgo numatytą distanciją, išbandė save judėjimo takelyje. Patys mažiausieji su tėveliais žaidė kamuoliukais, rungtyniavo su paspirtukais, bėgo atkarpą su kliūtimis, džiaugėsi žaidimais su spalvotu parašiutu.


Šventės kulminacija – pasidalijimas įspūdžiais, pokalbiai, ragaujant naminio šventinio torto. Dalyviams buvo įteiktos susitarimų dėl interneto ir kompiuterio šeimoje atmintinės-kortelės. Sudarius susitarimus, paraginti rinktis aktyvų poilsį kartu su šeima. Džiaugiamės pabuvę kartu, pabendravę, išsakę savo nuomonę.


Apie mus rašo:


http://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/svietimas/smagi-kavolikio-mokyklos-darelio-vent-subrusi-ne-tik-vaikus-bet-ir-j-tvelius

 


Sonata Stoškuvienė


Kavoliškio mokyklos-darželio pavaduotoja ugdymui


Dėmesio
Dėkingi
Draugai

Draugiškas internetas
Žemėlapis

______

ir iš arčiau
Kalendorius
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.