MOKYKLA-DARŽELIS

Titulinis
Vizija, misija
Bendruomenė
Administracija ir kontaktai
Mokytojai
Mokiniai
Ikimokyklinio ugdymo grupės

Ugdymas
Veiklos dokumentai
Neformalusis švietimas
Tvarkaraščiai
Pamokų laikas
Anglų kalba
Renginiai
Projektai
Įdomioji pamoka
Standartizuoti testai
Mokyklos-darželio plačiojo įsivertinimo rezultatai
Pagalba mokiniui
Vaiko gerovės komisija
Specialiojo pedagogo paslaugos
Smėlio terapijos daugiafunkciškumas
Logopedo paslaugos
Kai vaikas dar nekalba
Naudingos nuorodos
Informacija
Maitinimo organizavimas
Mokykla be prievartos
Laisvos darbo vietos
Mokesčių tvarkos aprašas
Informacija apie darbo užmokestį
Tyrimas
Viešieji pirkimai
Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklės
Numatomų vykdyti prekių ir paslaugų pirkimų planai
Supaprastintų viešųjų pirkimų registracijos žurnalas
Skelbimas
Galerija
Fotogalerija
Nuorodos
Atsisiuntimai
MUS RASITE

__________

Įdomūs žaidimai

VAISIAI
JAUNIEJI ROBINZONAI-9

STOVYKLA „JAUNIEJI ROBINZONAI-9“ – PENKIOS DIENOS NAUJŲ ĮSPŪDŽIŲ


 


 Jau devintus metus iš eilės Rokiškio r. Kavoliškio mokykloje-darželyje veikia vaikų vasaros poilsio stovykla „Jaunieji Robinzonai“. Vaikai vasaros atostogų metu trokšta pramogų, maudynių, išvykų, sportinės bei kūrybinės veiklos. Stovyklos tikslas – vaikams  parodyti žymias istorines vietas, gamtos grožį, pakeliauti pėsčiomis, apsilankyti Latvijoje, kartu paįvairinant keliones žaidimais, kūrybinėmis užduotimis.


Šiemet stovyklą „Jaunieji Robinzonai“ lankė apie 90 % Kavoliškio mokyklos-darželio mokinių. Iki šiol vaikai mažai lankėsi savo rajono žymiose vietovėse. Todėl šiais metais, vienas iš stovyklos „Jaunieji Robinzonai“ pirmųjų uždavinių – pakeliauti po Rokiškio rajoną ir aplankyti žymias vietoves.  


Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai aplankė Rokiškio krašto muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje  „Mano prosenelių vaikystė“. Vaikai pabuvojo dūminėje pirkioje, kurioje gyveno žmonės XIX a. Jie susipažino su įvairiais rakandais, išbandė juos: girnomis malė grūdus, piestoje grūdo sėmenis. Vėliau stovyklautojai smagiai leido laiką prie Rokiškio ežero: žaidė judriuosius žaidimus, o drąsiausieji džiaugėsi maudynėmis, nes vanduo buvo vėsokas.


 Antrą dieną  stovyklautojai vyko ir į Latviją. Aplankė Rygos zoologijos sodą, kuriame stebėjo  gyvūnus. Vaikams ypač patiko maudynės jūroje, žaidimai. Grįždami stovyklautojai, aplankė Kirkilų apžvalgos bokštą ir karstinius ežerėlius Biržuose, vaikštinėjo Širvėnos ežero tiltu.


Trečią dieną, stovyklautojai lankėsi Laisvės kovų istorijos muziejų Obeliuose (Rokiškio r.). Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie Valstybės iškilimą ir klestėjimą valdant Lietuvos didiesiems kunigaikščiams: Mindaugui, Gediminui, Algirdui, Kęstučiui, Vytautui. Lygino draudimo laikotarpio leidinius „Graždanka“, pirmus autentiškus lietuviškus laikraščius „Aušra“ ir „Varpas“ su šiuolaikine spauda. Susidomėjo didele ordinų, medalių, Vyties kryžių, monetų, banknotų ekspozicija, pasakojimu apie S. Dariaus ir S.Girėno skrydį per Atlantą, jų tragišką ir paslaptingą žūtį. Vaikams patiko ir  Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanų  archyvas. Berniukus ypatingai sudomino partizanų ginkluotė. Stovyklautojų akį traukė karinės uniformos, sukauptos muziejuje. Mokiniai taip susidomėję klausėsi pasakojimų ir klausinėjo, kad muziejaus vedėjas Andrius Dručkus leido vaikams palaikyti lietuvišką šautuvą, kuris taip ir nebuvo pradėtas gaminti. Aplankėme 1941 metų birželio sukilimo dalyviams ir sovietinėms aukoms atminti paminklą Obelių kapinėse, antkapinį paminklą 1944-1953 m. Obelių apylinkėse žuvusių partizanų atminimui bei skulptoriaus Vlado Žuklio paminklą „Marija“. Stovyklautojai galėjo išbandyti savo jėgas šaudydami iš lanko. Vėliau vyko ir į Zarasų rajoną. Aplankė Sartų regioninį parką Dusetose. Vaikus ypatingai sužavėjo interaktyvus stalas, kurio ekrane ieškojo informacijos apie dominusį objektą. Stovyklautojai monitoriuose žiūrėjo filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, regioninio parko simbolį – ausuotąjį kragą bei filmuotą medžiagą apie žirgų lenktynes. Prie stalo pritvirtintais pedalais bandė išgauti elektros energiją. Sėdėdami medinėje valtyje klausėsi bangų pliuškenimo, legendos, dainų. Drąsiausieji kopė į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria įspūdingi Sartų regioninio parko vaizdai.


Dar viena stovyklos diena buvo skirta pažintinei kelionei pėsčiomis. Šiai kelionei prireikė ištvermės. Stovyklautojai keliavo net šešis kilometrus iki Moškėnų piliakalnio (Rokiškio r.), kur visų laukė košė su sultimis ir linksmi žaidimai. Vaikai Moškėnuose lankėsi jau anksčiau.  Čia jie prisiminė, kuo svarbūs buvo piliakalniai senovėje.   


Paskutinioji vasaros stovyklos diena skirta refleksijai. Vaikai stebėjo ekskursijų nuotraukas, dalinosi įspūdžiais. Vėliau sudalyvavo edukacinėje programoje „Rankų darbo muilo paslaptys". Užsiėmimo metu stovyklautojai išmoko pasigaminti muilą.  Vaikai kūrė savo muilo receptą, pasirinkdami mėgstamą kvapą, priedus – kvapnias žoleles bei dažė natūraliais dažais.  Supakavę muilą, nusprendė, kam šią savo rankų dovaną padovanos.


 Stovyklos metu vaikams buvo suteikta galimybė daugiau pažinti žymias vietoves, motyvavo domėtis istorija, dalintis savo atradimais ir pastebėjimais.  Keliaudami, žaisdami, veikdami kartu vaikai ugdosi komunikaciją, skatina bendradarbiavimą, mokosi dirbti komandoje, išreikšti savo emocijas. Vykstantys kūrybiniai, komandiniai žaidimai sukuria erdvę stovyklautojų saviraiškai, sustiprina pasitikėjimą savo jėgomis, o įvairios aktyvios užduotys bei išvykos suteikia nepakartojamą atradimo džiaugsmą.


 


Birutė Ramelienė

Rokiškio r. Kavoliškio mokyklos-darželio pradinių klasių vyresnioji mokytoja


Stiprus imunitetas - visų ligų priešas
Stiprus imunitetas - visų ligų priešas
NUGALĖTOJAI!

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖ „KAČIUKAI“ - EKOLOGINIO KONKURSO NUGALĖTOJAI!


 


Ikimokyklinio ugdymo grupė „Kačiukai“ dalyvavę šių metų Vilniaus Universiteto Botanikos sodo ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, labai apsidžiaugė sužinoję, kad tapo nugalėtojais ir pateko į II konkurso etapą – „Palangių palangės“ rinkimus bei gavo pakvietimą į baigiamąjį renginį.


Šventė buvo skirta Biologinės įvairovės dienai paminėti. Jos metu vyko įvairūs renginiai. Pažintinės ekskursijos „Kai žydi alyvos“ metu susipažinome su botanikos sodo lauko augalų kolekcija. Vaikai sužinojo daug įdomybių apie augalus, pamatė įvairiaspalvių žiedų ir grįžo  apdovanoti. Dėkojame Kamilės, Eimanto ir Faustutės tėveliams už pagalbą vykstant į šventę.


BEE-BOT

EDUKACINĖS BITUTĖS „BEE-BOT“ PIEŠINIŲ KONKURSAS


 


Ikimokyklinės grupės „Saulės zuikučiai“ vaikai dalyvavo edukacinės bitutės „Bee bot“ piešinių ir darbelių konkurse. Net 14 jaunųjų dailininkų  piešė bitutes ir jų takelį. Dalyviams įteiktos UAB „Biuro mašinų kompanijos“ padėkos. ŠAUNUOLIAI.


Dovydas Žemaitis, 6 m.Pauina Balčiūnaitė, 7 m.Domas Mačys, 7 m.Jonas šeputis, 5 m.Gerda Komisaraitytė, 5 m.Akvilė Šeškutė, 7 m.Kamilė Jakubonytė, 6 m.Gustė Mackutė, 5 m.Nojus Garška, 5 m.Marius Daščioras, 6 m.Džestina Juozėnaitė, 5 m.Karolina Žemaitytė, 5 m.Dovilė Kazanavičiūtė, 6 m.Gabrielus Švelnys, 5 m.Titas Tubelis, 7 m.Jokūbas Galimovas, 6 m.

Viktorina

VIKTORINA „TARK ŽODELĮ, TARK DAR VIENĄ“


 


Kavoliškio mokyklos-darželio trečiokai: Enrika, Gvidas, Svajūnas ir ketvirtokas Laimis dalyvavo viktorinoje „Tark žodelį, tark dar vieną“. Viktorina vyko Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje, renginį organizavo logopedžių - spec. pedagogių metodinis būrelis. Renginį vedė logopedė Rasa Kundelienė ir Pepė ilgakojinė (Kavoliškio mokyklos-darželio logopedė Gintarė Butkevičienė). Viktorinoje dalyvavo 7 komandos iš Kamajų, Jūžintų, Obelių, Juodupės, Rokiškio Senamiesčio progimnazijos, J. Tūbelio progimnazijos ir Kavoliškio. Viktorinos tikslas skatinti lietuvių kalbos gramatinį taisyklingumą, žodyno ir rišliosios kalbos plėtotę, raštingumą, meilę gimtajai kalbai, knygai. Kavoliškio komanda buvo nominuota, kaip AKTYVIAUSIA komanda, gavo dovanėlių ir grįžo namo labai patenkinti.


Konkursas


Dalyvaujame Naisių vasaros piešinių konkurse vaikams „Gandrus pasitinkant“. Šiame konkurse dalyvauja 26 Kavoliškio mokyklos-darželio mokiniai, priešmokyklinukai ir ikimokyklinukai. Vaikų amžius nuo 5 iki 10 metų.


Adrijus Butėnas, 10 m.Akvilė Šeškutė 7 m.Aneta Soltanaitė, 9 m.Deividas Zviedris, 8 m.Domas Mačys, 7 m.Dovilė Kazanavičiūtė, 5 m.Dovydas Žemaitis, 6 m.Edvinas Mackus, 9 m.Enrika Šablinskaitė, 10 m.Gabrielius Švelnys, 5 m.Gerda Komisaraitytė 5 m.Gintarė Šeškutė, 9 m.Goda Žemaitytė, 9 m.Gustė Mackutė, 5 m.Gustė Žemaitytė, 9 m.Gvidas Galvydis, 10 m.Jokūbas Galimovas, 6 m.Jonas Šeputis, 5 m.Kamilė Jakubonytė, 6 m.Karolina Žemaitytė, 5 m.Miglė Krasauskaitė, 8 m.Paulina Balčiūnaitė, 7 m.Rūta Krasauskaitė, 8 m.Tautvydas Kazanavičius, 8 m.Titas Tubelis, 6 m.Ugnė Komisaraitytė, 9 m.

Padėka

Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėka už aktyvų mokyklos bendruomenės kūrimą.


Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėka už aktyvų mokyklos bendruomenės kūrimą

Padėkos koncertas

Padėkos koncertasKetvirtadienio pavakarę Kavoliškio mokyklos-darželio bendruomenė ir svečiai rinkosi į Padėkos koncertą ir sportinę šventę. Jau tradicija tapęs renginys, skatina ne tik pasidžiaugti vaikų pasiekimais, meniniais gebėjimais, bet ir kartu su šeima aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti.


Susirinkusias šeimas pasveikino Kavoliškio mokyklos-darželio direktorė Skirmantė Krasauskaitė. Ji padėkojo šeimoms, dalyvaujančioms renginyje, už jų visuomeniškumą, už tinkamą vaikų auklėjimą, už saugumo jausmą, kurį suteikė šeima. Šeimoms buvo įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą Kavoliškio mokyklos - darželio gyvenime, organizuojant renginius, teikiant idėjas. Direktorė pasidžiaugė tėvų iniciatyvomis, rengiant edukacijas vaikams, kurių per mokslo metus buvo labai įvairių: naminio muilo gamyba, lipdymas iš plastilino, augalų sėja, konditerijos kepiniai, pažintis su virėjos, policininko, režisieriaus profesijomis. Šį puikų pavyzdį direktorė paragino tęsti ir kitais mokslo metais, nes vaikams tai puiki galimybė, ne tik netradiciškai ugdytis, bet galimybė pasidžiaugti, didžiuotis savo šeima.


Koncerto metu vaikai savo švelniausius jausmus  šeimai išreiškė dainuodami, ne tik lietuviškai, bet ir angliškai, šokdami, atlikdami kūrinius muzikos instrumentais. Vaikai įteikė savo rankomis pagamintą gėlę, kartu pasakydami, kaip myli savo šeimą.


Tortas su žvilgančiu fontanu skelbė antrąją šventės dalį, kurioje šeimas pakvietėme parungtyniauti kartu su vaikais netradicinėse estafetėse: judant lanksčiu tuneliu, dėliojant plokštes, bėgant su kliūtimis, kamuoliukų mūšyje ir traukiant virvę. Smagiai pavyko žaidimai su parašiutu, kuriuose tryško vaikų ir suaugusiųjų juokas.


Šventę užbaigėme bendru šokiu – flashmobu, į kurį pakvietėme pašokti ir tėvelius. Skanaudami tortu, pasidžiaugėme švente, dalijomės įspūdžiais. Stipri šeima – mūsų šalies ateitis.


DAINUOJAME VAIKYSTEI

DAINELIŲ ŠVENTĖ „DAINUOJAME VAIKYSTEI"


Tradicinėje Rokiškio rajono pradinių klasių šventėje gegužės 13 d., penktadienį, į Rokiškio krašto muziejų susirinko 13 kolektyvų iš rajono ugdymo įstaigų, tarp kurių ir Kavoliškio mokyklos–darželio dainorėliai.


PROJEKTAS „ŽALIA PĖDA”

PROJEKTAS „ŽALIA PĖDA”


 


Lietuvos ugdymo įstaigose įsibėgėja unikali ekologinio ugdymo iniciatyva „Žalia pėda“, kurios metu vaikai patys kuria teminius vieno kvadratinio metro sodelius ir taip pažįsta augalo augimą nuo sėklos iki subrandinto vaisiaus. Šiais metais jų laukia įdomus iššūkis – sukurti lietuvišką sodą. Kavoliškio mokykloje-darželyje lietuviškas sodelis pasipildė ekologinio ugdymo iniciatyvos „Žalia pėda“ dovanotais vaiskrūmiais: dviem agrastais ir dviem serbentais. Vaikams tai įdomi veikla. Kartu ugdysimės ir kantrybę, nes darbo vaisių galime tikėtis, tik kitais metais. Sodelyje jau pasodinti vyšnių ir slyvų sodinukai.


Dėkojame projekto partneriui „Žalia stotelė“ už dovanotas sėklas ir vaiskrūmių sodinukus. Mokyklos-darželio kieme esančioje lysvėje vyko pasiruošimo sėjai darbai. Vaikai pureno žemę, išrinko piktžolių šaknytes, padarė vageles sėklytėm sėti. Praeitais metais džiaugiamės ridikėlių, salotų, krapų ir petražolių derliumi. Dar ir šiemet galime džiaugtis vešliais petražolių lapeliais nuo ankstyvo pavasario. Šiemet pasėjome įvairių daržovių sėklų: ridikėlių, petražolių, salotų, krapų. Taip pat pasodinome ir daigelius, kuriuos užauginome ant palangės: pupeles, žirnius, petražoles, svogūnėlius, salotas, krapus, paprikas. Tikimės, kad orai mūsų augaliukams bus palankūs.


Sveikiname

Rokiškio kultūros centre vyko pramoginių šokių konkursas „Šok ir laimėk“. Jame varžėsi beveik 100 šokėjų iš Anykščių, Kupiškio, Visagino, Rokiškio ir Vilniaus sportinių šokių klubų. Dalyvių poros buvo suskirstytos į grupes pagal amžių. Kiekviena jų konkurso metu turėjo sušokti ne po vieną šokį. Kultūros centro foje poros sukosi pagal valso, sambos, džaivo ar tango ritmus. Trečiokė Aneta Soltanaitė laimėjo aukso ir sidabro medalius bei taurę.


Utenoje vyko atviras Utenos DSC dziudo turnyras, skirtas pirmo dziudo trenerio V. Budzinskio atminimui. Šiame turnyre dalyvavo sportininkai iš Ukmergės, Kėdainių, Biržų, Molėtų, Panevėžio, Rokiškio ir Utenos, tarp kurių trečiokas Gvidas Galvydis, užėmė trečią vietą ir buvo apdovanotas  bronzos medaliu.


SVEIKINAME MEDALININKUS!


Trečiokė Aneta Soltanaitėtrečiokas Gvidas Galvydis

Dėmesio
Dėkingi
Draugai

Draugiškas internetas
Žemėlapis

______

ir iš arčiau
Kalendorius
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.