MOKYKLA-DARŽELIS

Titulinis
Vizija, misija
Bendruomenė
Administracija ir kontaktai
Mokytojai
Mokiniai
Ikimokyklinio ugdymo grupės

Ugdymas
Veiklos dokumentai
Neformalusis švietimas
Tvarkaraščiai
Pamokų laikas
Anglų kalba
Renginiai
Projektai
Įdomioji pamoka
Standartizuoti testai
Mokyklos-darželio plačiojo įsivertinimo rezultatai
Pagalba mokiniui
Neformalusis vaikų švietimas „Smart kids“
Vaiko gerovės komisija
Specialiojo pedagogo paslaugos
Smėlio terapijos daugiafunkciškumas
Logopedo paslaugos
Kai vaikas dar nekalba
Naudingos nuorodos
Informacija
Maitinimo organizavimas
Mokykla be prievartos
Laisvos darbo vietos
Mokesčių tvarkos aprašas
Informacija apie darbo užmokestį
Tyrimas
Viešieji pirkimai
Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklės
Numatomų vykdyti prekių ir paslaugų pirkimų planai
Supaprastintų viešųjų pirkimų registracijos žurnalas
Skelbimas
Galerija
Fotogalerija
Nuorodos
Atsisiuntimai
MUS RASITE

__________

Įdomūs žaidimai

VAISIAI
NUOTRAUKŲ KONKURSAS

NUOTRAUKŲ KONKURSAS „ĮDOMIAUSIA VASAROS AKIMIRKA“ 
Kavoliškio mokyklos-darželio bendruomenė dalyvavo nuotraukų konkurse „Įdomiausia vasaros akimirka“. Tikslas - informuoti Kavoliškio mokyklos-darželio bendruomenę apie bendruomenės narių aktyvų poilsį su šeima, bei skatinti Kavoliškio mokyklos-darželio bendruomenės tarpusavio neformalų bendravimą. Septyniolika dalyvių pasidalino 24 nuostabiomis nuotraukomis. Balsavimas vyko socialiniame tinkle facebook. Balsuotojai išrinko tris įdomiausias vasaros akimirkas. Sveikiname I vietos nugalėtoją Agnę Bagdonavičiūtę ( surinko 120 balsų ), II vietos nugalėtoją Vaidą Žemaitienę ( surinko 85 balsus ) ir III vietos nugalėtoją Ritą Juškienę ( surinko 38 balsus ). Saldūs prizai nugalėtojams ir suvenyrai dalyviams bus įteikti artimiausiu Kavoliškio mokyklos-darželio bendruomenės susitikimo metu, per Kalėdinę šventę. Ačiū dalyviams ir balsuotojams už aktyvų dalyvavimą.


Įdomiausia vasaros akimirkaI vietos nugalėtoja Agnė BagdonavičiūtėII vietos nugalėtoja Vaida ŽemaitienėĮIII vietos nugalėtoja Rita Juškienė

Smart kids

Lithuanian Cold Beet Soup Šaltibarščiai


Neformaliojo vaikų švietimo programos „Smart kids“ dalyviai vykdo tarptautinį eTwinning projektą „Like a rainbow“. Rugsėjo mėnesį vaikai gamino, o vėliau sukūrė filmuką, kuriame pristato lietuvišką patiekalą „Šaltibarščius“ Turkijos moksleiviams. Filmuke angliškai pateikiamas šaltibarščių gaminimo receptas.


Neformalusis vaikų švietimas

Neformalusis vaikų švietimas


Nuo 2016m. rugsėjo 15d. Kavoliškio mokyklos-darželio pradinukai pradėjo lankyti Neformaliojo vaikų švietimo programą „Smart kids“. Užsiėmimų metu buvo aptarti  būsimi projektai, išvykos, šventės ir „eTwinning“ veiklos projektui „Like a rainbow“, kurį vykdysime kartu su Turkijos moksleiviais. Projektas tęsis keturis mėnesius. „Smart kids“ programos dalyviai turės pristatyti tradicinį lietuvišką patiekalą, šokį ir šventę.


Sveikiname Rokiškio miestą su gimtadieniu
Sveikiname Rokiškio miestą su gimtadieniu
BALTŲ VIENYBĖS SĄŠAUKA ANT MOŠKĖNŲ PILIAKALNIO

BALTŲ VIENYBĖS SĄŠAUKA ANT MOŠKĖNŲ PILIAKALNIO


 


Rugsėjo 22 d. ant Moškėnų piliakalnio vyko įspūdingas renginys, kuris suvienijo Lietuvos ir Latvijos bendruomenes paminėti  Baltų vienybės dieną ir rudens lygiadienį. Šventė buvo pradėta vėliavų paradu. Svečiai kopė į kalną fakelais nušviestu taku. Šventės organizatorės Kavoliškio kaimo bendruomenės ir kaimiškosios seniūnijos vadovės Danutė Kirstukienė, Dalia Janulienė bei jų talkininkės pakvietė susirinkusius prisiliesti prie Baltų istorijos ištakų: ugnies Gabijos įžiebimo ir pagerbimo, pasiklausyti dainų apie Lietuvą, išgirsti Baltijos šalių istoriją, stebėti šiaudų skulptūrų deginimą, dalintis duonos kąsniu.


Šventėje dalyvavo ir Kavoliškio mokyklos-darželio bendruomenė.


EKSKURSIJA Į NAISIUS IR KRYŽIŲ KALNĄ

EKSKURSIJA Į NAISIUS IR KRYŽIŲ KALNĄ


 


Rugsėjo 15 dieną Kavoliškio mokyklos-darželio trečios ir ketvirtos klasės mokiniai, mokytojai kartu su Kavoliškio kaimo bendruomene vyko į Naisių kaimą, Šiaulių rajone. Ekskursantai aplankė vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, kuriame eksponuojami per penkiasdešimt baltų dievų skulptūrų. Apsilankė Inkilų muziejuje po atviru dangumi. Vaikai stebėjo inkilus ir juose įsikūrusius paukščius. Vėliau lankėsi poeto Zigmo Gėlės literatūriniame muziejuje. Vaikai turėjo galimybę pasiklausyti „Naisių vasaros“ teatro artistų koncerto. Smagu buvo vaikštinėti po nuostabias Naisių apylinkes, stebėti aplinką palypėjus ant piliakalnio. Grįžtant ekskursantai užsuko į Kryžių kalną. Tai puiki nauja patirtis ir nauji įspūdžiai vaikams bei mokytojams.


SAUGAUS EISMO PAMOKĖLĖS

SAUGAUS EISMO PAMOKĖLĖS


 


Rugsėjo antrą dieną Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnė Enrika Pavilionienė kartu policijos draugu „Amsiu“ pakvietė vaikus į saugaus eismo pamokėlę. Pasisveikinę ir apsikabinę su „Amsiu“ vaikai išskubėjo į Kavoliškio gatves. Vaikai klausėsi pareigūnės patarimų, kaip saugiai pereiti gatvę mieste ir gyvenvietėse. Kartu visi keliavo į tas vietas, kuriose vaikai kartu su tėvais dažniausiai mėgsta keliauti, vaikščioti. Lydimi šuns „Amsio“ vaikai mokėsi taisyklingai pereiti gatvę. Aiškinosi, kokie pavojai tyko gatvėje, bei kokių saugumo priemonių reikia imtis važinėjant dviračiu, einant tamsiu paros metu.


Praktiškai išbandyti veiksmai – visada atneša daugiau naudos. Tikimės, kad vaikai saugaus kelio taisyklių pamokys ir tėvelius. Būkime saugūs, saugokime save ir kitus.


Rugsėjo pirmosios šventė

RUGSĖJO PIRMOSIOS ŠVENTĖ


 


Rugsėjo pirmosios šventė – naujųjų mokslo metų pradžia. Ši diena ypatinga visiems. Tėveliai jaudinasi išlydėdami savo vaikus.  Darželinukai ir mokiniai susitinka su savo mokytojomis ir auklėtojomis. Vaikams smagu susitikti visą vasarą nematytus bei ūgtelėjus klasiokus, kuriems turi tiek daug ko papasakoti.


Kavoliškio mokykloje-darželyje šventė prasidėjo nuo sveikinimų ir palinkėjimų. Šventės dalyvius pasveikino viešnios: Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė ir Kavoliškio bendruomenės pirmininkė Danutė Kirstukienė. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos bibliotekininkės pasveikino susirinkusius bei įteikė padėkas ir dovanėles geriausiems skaitovams ir piešinių konkurso dalyviams. Direktorė Skirmantė Krasauskaitė iškilmingai pasveikino šventės dalyvius ir įteikė pasus pirmokėliams, o ketvirtokai palydėjo juos į klasę.


Klasėse ir grupėse vaikų ir jų tėvelių laukė staigmena: kelionė po mokslų pasaulį. Gavę kelionės lapus, šventės dalyviai keliavo stotelėmis. Pirmiausia kūrybinėje stotelėje dalyviai pasigamino obuolį iš popieriaus, o vėliau aplankė bandymų, judėjimo, muzikos, matematikos bei kalbos stoteles. Grįžę dalyviai savo obuoliukus su palinkėjimais užkonservavo klasės ar grupės „Obuolių kompote“.


Kavoliškio mokyklos-darželio kieme buvo pasodintas graikinio riešuto sodinukas. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai rūpinsis dar vienu medeliu ir lauks darbo vaisių.


Ir vaikai, ir tėveliai grįžo su puikia nuotaika, naujais įspūdžiais, bei smagiai pradėję naujuosius mokslo metus.


Rugsėjo 1


PROJEKTAS „SAULĖS ZUIKUČIŲ TELEVIZIJA"

PROJEKTAS „SAULĖS ZUIKUČIŲ TELEVIZIJA"


 „Saulės zuikučių“ grupėje dvi savaites buvo vykdomas projektas „Saulės zuikučių televizija“.


Tikslas. Motyvuoti vaikus kalbėti, pasakoti apie tai, kas buvo nutikę, įvykę, tai siejant su grupės gyvenimu ar asmenine patirtimi.  


Uždaviniai: 1. Ugdyti gebėjimą pagarbiai bendrauti ir bendradarbiauti su suaugusiaisiais, ruošiant interviu; 2. Filmavimo metu kalbėti, pasakoti apie tai, kas buvo nutikę, įvykę, tai sieti su grupės gyvenimu ar asmenine patirtimi;. 4. Kalbėti, diskutuoti  apie televizijos darbuotojų profesiją, kokių savybių reikia žmonėms, dirbantiems televizijos laidų kūrimo darbus.


Pirmiausia, grupėje vaikai pasigamino televizoriaus rėmus ir mikrofonus, kad galėtume pakalbinti draugą ar mamą su tėčiu, paimti interviu. Su pedagogo pagalba, vaikai internete ieškojo video kamerų firmų pavadinimus. Pasirinktus pavadinimus užrašė ant savo video kamerų.  Pasigaminę didžiulio ekrano rėmus, dublį, įkūrėme video studiją. Vieni vaikai kūrė, improvizavo televizoriaus ekrane su pirštininėmis lėlėmis, kiti – pranešinėjo filmavimo pradžią, treti – filmavo su savo pasigamintomis kameromis. Kūrė laidas žiūrovams – savo draugams.


Vaikai mokėsi mandagaus pokalbio taisyklių: pasisveikinti, atsiklausti pašnekovo dėl pokalbio, pakalbinus padėkoti. Išbandę interviu tarpusavyje, vėliau kalbino suaugusiuosius: svečiavosi pas Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos  bibliotekininkę  Jūratę Bulovienę, Kavoliškio mokyklos-darželio virėją Žibutę Kriūnienę, Kavoliškio bendruomenės pirmininkę Danutę Kirstukienę. Vaikai kalbino savo tėčius, mamas, senelius.


Filmavimą perkėlus į mokyklos-darželio kiemą, buvo suorganizuoti ir  nufilmuoti orų pranešimai: vaikai stebėdami aplinką, komentavo orus. Aiškinosi, dalinosi patirtimi apie matytus orų pranešimus. Aptarė, kokią informaciją reikia pateikti žiūrovams – vaikams. 


Dar viena iš projekto veiklų – „Žiūrimiausios animacijos rinkimai“. Vaikai spalvino pasirinktus animacinius veikėjus, vėliau formavo diagramą. Vaikų mėgstamiausia animacija: „Kempiniukas Plačiakelnis“, „Maša ir lokys“, „Hello Kitty“.


Smagiausia dalis buvo „Video laiško Kalėdų seneliui“ filmavimas. Vaikai išvardino savo gerus darbus ir prašė Kalėdų senelio dovanų. Sukurtas filmukas – kalėdinė dovana tėveliams ir vaikams. Filmuko peržiūra vyko Kalėdų vakaronės metu.


Projekto metu buvo vykdoma tėvelių apklausa „Televizija“.  http://www.kavoliskis.rokiskis.lm.lt/viewpage.php?page_id=18. Apibendrinti rezultatai buvo aptarti kartu su vaikų šeimomis.


Projekto metu vaikai išmoko mandagiai pakalbinti pašnekovą, užduoti klausimą, išklausyti, pasakoti apie tai, kas vaikams aktualu. Susipažino su televizijos darbuotojų darbu: stebėdami žinias, patys tapdami operatoriais, aktoriais, žurnalistais.


Apie „Saulės zuikučių televiziją“ rašė ir „Gimtojo Rokiškio“ laikraštyje „Rokis“ skyrelyje.


 


Sukurtas filmas 


Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sonata Stoškuvienė

Skelbimas


Dėmesio
Dėkingi
Draugai

Draugiškas internetas
Žemėlapis

______

ir iš arčiau
Kalendorius
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.